• Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Kamper & resultater
    • Serien
    • Treningskamper
    • Cuper
  • Spillere & trenere 2025/2026
  • Billetter til kamper
  • Historie
  • Lidenskapen
  • BLI MEDLEM og SE KAMPER
Sunderland Supporter Club – Scandinavian Branch

Sunderland Supporter Club - Scandinavian Branch

ENDELIG FOR GRIGG

30. juli, 2021 by admin Skriv en kommentar

Winchester spilte en omgang som høyreback og greidde seg utmerket

Sunderland 2 Hull 1 (1-0)
treningskamp
Sunderland Stadium of Light
mål: Stewart (26.min.), Grigg (90.min.)
tilskuere: 8-10.000
Sunderland: 
Patterson,
Winchester,(Taylor, 76.min.)Flanagan, Doyle, Neil,
Embleton,(Diamond, 61.min.)O’Nien(Younger 61.min.), Evans,(O’Brien, 46.min.)
Gooch, Hawkes, Stewart,(Grigg, 76.min.)
Ubenyttete reserver:  Richardson,
Dagens lag var preget av et utbrudd av matforgiftning med både Burge, Wright og McGeady ikke med. Heller ikke Carney som 3. valg mellom stengene var med. Og heller ikke Lee Johnson!
Kampen svingte i kvalitet, men vi har en bra gjeng med når vi har fått en venstreback.
De unge tok sjansen og fikk vist at at de er klare. Diamond var ellevill da han kom inn, Embleton fantastisk og Neil strålte i en vanskelig posisjon.
Dette er Sunderlands gull og flere kommer til å gjøre seg bemerket.

Noen er utålmodige når de tenker på spilleravgangene og langt færre spillere inn. Men spillere kan enda komme og som vanlig har våre lave odds hos bookmakerne i forhold til opprykk.

Sammen med Ipswich ansees vi som de største opprykksfavorittene (7/1) med Sheffield Wednesday på 9/1 i forhold til opprykk. Wigan, Portsmouth og Charlton gis 11/1 i odds for opprykk mens Rotherham, Bolton og Lincoln ikke når opp.
Hva har så skjedd i sommer i forhold til spillertilgang for lagene over?Ipswich har hatt stor overgangsaktivitet. Ti spillere er signert og Joe Pigott gjorde det bra som spiss i Wimbledon er hentet samt at Macauley Bonne har kommet fra QPR. Scott Fraser er hentet fra Milton Keynes mens George Edmundson er hentet fra Glasgow Rangers der det ble få kamper etter overgangen fra Oldham. Conor Chaplin er hentet fra Barnsley.

Sheffield Wednesday vil mangle spissene Jordan Rhodes og Josh Windass. Den første permanent mens den andre er skadd i innledningen av sesongen. Jack Hunt (Bristol City) og Jaden Brown (Huddersfield) er to forsvarsspillere som er signert pluss Burnley keeper Bailey Peacock-Farrell. Dennis Adeniran kommer fra Everton etter låneopphold i Wycombe sist sesong.

Wigan med nye eiere har også vært aktive og fått inn Charlie Wyke og Max Power samt Stephen Humphrys som er signert fra Rochdale. Ben Amos er ny keeper og Jordan Cousins kommer fra Stoke.

Portsmouth har mistet flere av sine bedre spillere, men har fått inn Shaun Williams fra Millwall. Ryan Tunnicliffe kommer fra Luton. Ny angriper er Jayden Reid hentet fra Birmingham mens Gassan Ahadme kommer på lån fra Norwich.

Charlton har heller ikke sittet stille i båten og fått inn flere anerkjente navn. Craig McGillivray er en hentet fra Pompey og en av divisjonens beste målvakter. Jaden Stockley skal stå for målene etter overgang fra Preston der han ikke fikk det til og George Dobson skal prøve seg i hjembyen etter å ha blitt fristilt hos oss.

Filed Under: Nyheter

Reader Interactions

Legg igjen en kommentar Avbryt svar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Hoved sidebar

Søk

Mer lesestoff

MED ELLER IKKE, STØTTE FELLESSKAPET ELLER?

MEDLEMSBLADSUTSENDELSE Ikke alle kommer til å få medlemsbladet tilsendt. De som har betalt for sesongen 25/26 mottar … [Les mer...] omMED ELLER IKKE, STØTTE FELLESSKAPET ELLER?

OVERGANGSRYKTER 8 DAGER FØR TRENINGENE BEGYNNER

Uansett hvor en leser så finnes det rykter om spillertilgang og avgang. The Roker Report har laget en grei oversikt og … [Les mer...] omOVERGANGSRYKTER 8 DAGER FØR TRENINGENE BEGYNNER

MENS VI VENTER PÅ SIGNERINGENE, HVEM BLIR?

En trio som går en usikker framtid i møte hos våre 33 spillere var sist sesong hos våre. 2 solgt og tre lånespillere … [Les mer...] omMENS VI VENTER PÅ SIGNERINGENE, HVEM BLIR?

ENDA EN UT

Pierre Ekwah går til St. Etienne permanent etter at klubben har aktivert klausulen om kjøp selv om den rykket ned. Han … [Les mer...] omENDA EN UT

mer rykter og en kjennsgjerning

MEDLEMSBLADSUTSENDELSE Ikke alle kommer til å få medlemsbladet tilsendt. De som har betalt for sesongen 25/26 mottar … [Les mer...] ommer rykter og en kjennsgjerning

kattens lek med sjoren

Spillerkjøp forsøkes skjult. Salg og lån derimot skjer mer åpent. Pierre Ekwah har i sin låneavtale en opsjon om kjøp … [Les mer...] omkattens lek med sjoren

BLIR NYOPPRYKKETE LAG DISKRIMINERT?

Premier League er en pengemaskin, men ikke like mye for alle. Mens lagene som holder seg fra den ene sesongen til den … [Les mer...] omBLIR NYOPPRYKKETE LAG DISKRIMINERT?

KAMPOPPSETTET ER HER

Ikke bare kampen om nye spillersigneringer er spennende. Også kampoppsettet har nå fått sitt eget navn i engelsk presse. … [Les mer...] omKAMPOPPSETTET ER HER

Arkiv

Siste kommentarer

  • Max til SOM RYKTET HAR SAGT,HER ER NESTE
  • Trond Haavseth til SAMME DRAKTLEVERANDØR,NY HOVEDSPONSOR
  • Kjell-Tore Karlsen til MEDLEMSAVGIFT 25/26
  • Admiralen til mer rykter og en kjennsgjerning
  • Sven Granath Holm til mer rykter og en kjennsgjerning
  • Jarle Østerfeldt til MEDLEMSAVGIFT 25/26
  • Signe Sandsmark til LANDMÅLEREN STEMPLER UT
  • Max til JOBE TIL DORTMUND

Eksterne lenker

  • SAFC Fans
  • SAFC Klubben
  • SAFC Nyheter
  • SAFC Resultater
  • SAFC Spillere og ansatte
  • SAFC Videoer

Copyright © 2025 · Magazine Pro on Genesis Framework · WordPress · Logg inn