• Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Kamper & resultater
    • Serien
    • Treningskamper
    • Cuper
  • Spillere & trenere 2025/2026
  • Billetter til kamper
  • Historie
  • INFORMATION IN ENGLISH
  • BLI MEDLEM
Sunderland Supporter Club – Scandinavian Branch

Sunderland Supporter Club - Scandinavian Branch

ASTON VILLA KAMPEN I ETTERKANT

22. september, 2025 by admin 1 kommentar


Vi har tatt steget på banen og vi har tatt steget på arrangement. Vi imponerer på flere fronter i Premier League


Vi har hatt en behagelig start på livet i toppdivisjonen. Takket være kampoppsettet? Kanskje, men mot Crystal Palace sist og Aston Villa i går fikk vi vist bredden i spillergruppen og vist at den er god nok. Så har vi noe å frykte? Neppe om våre viser samme innsats som i disse fem første kampene der kun Burnley kampen manglet det som skal til for å bringe flere poeng. Skjønt i den kampen fikk vi vist at Mayenda enda ikke er klar for Premier League som vår toppspiss. Men han har lang tid på å få det til så det vil han.
Vår motstander ble av egen manager kalt for late. Da tar han ikke inn våre spilleres innsats som var super både før og etter utvisningen av Reinildo, en hendelse som endret kampmønsteret.
En time med en spiller mindre betød av Villa kunne ha ballen mer, men hjalp det? Ikke med høye baller inn der våre midtstoppere ryddet unna det som kom og ikke på kantene der våre stort sett hadde kontroll.
Og elleve mot elleve var vi klart bedre så det er ingen rettferdighet eller korrekthet i at Villaspillerne var late, de var rett og slett ikke klar for Stadium of Fright opplevelsen. Ikke klar for våre heltente spillere.
På VG hadde vi flere følgere enn Aston Villa og av spillerne som var på banen fant vi syv spillere som rykket opp med Patterson på benken som den åttende.
Med O’Nien, Mundle og Cirkin snart klar for spill kan det fort bli flere som entrer banen.Spesielt med to som kan gå inn og ta Reinildos plass i hans suspensjonsfravær og Mundle som nok er hakket opp fra Talbi og Adingra selv om de nevnte nykommerne langt fra er dårlige alternativ.
* Ballard viste nok en gang at han er Premier League materiale
* Hume greidde seg strålende og har gjort det i samtlige kamper.
* Le Fee har nivået
* Rigg fikk starte og greidde seg veldig bra til han ble den som måtte gå ut for å gjøre plass til en forsvarer etter utvisningen.
* Isidor lekende lett mål og viser sin klasse
* Mayenda kom inn og var akkurat det Villa ikke ville ha de siste minuttene.
* Endelig debut i Premier League for forrige sesongs kaptein Dan Neil som vil få flere sjanser.
Vi rykket med rette opp og har vist med planlegging og gjennomføring av planer på flere nivå at vi er klare og ikke blir noe nytt «rett ned lag» som de opprykkete klubbene de siste sesongene.
Vi er gode nok til å holde oss, vi er gode nok til å kjempe om en topp ti plass.

Filed Under: Nyheter

Reader Interactions

Kommentarer

  1. Admiralen says

    22. september, 2025 ved 17:53

    En liten skvett Møllers søndag ettermiddag?

    Svar

Legg igjen en kommentar Avbryt svar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Hoved sidebar

Søk

Mer lesestoff

EDDIE HOWE, SKADENE OG MOTSTANDERENS SYN

SPARKEN MED TAP?Newcastles manager Eddie Howe har en utfordring om det blir tap søndag og det er supporternes og styrets … [Les mer...] omEDDIE HOWE, SKADENE OG MOTSTANDERENS SYN

BARCELONA ELLER SUNDERLAND

Ok, vi skal ikke ta flyplassen, men vi husker reklamen der fra sesongen Newcastle (eller the Visitors) var en etasje … [Les mer...] omBARCELONA ELLER SUNDERLAND

LOKALOPPGJØRET I HISTORISK PERSPEKTIV

Ta deg tid til å få med deg historien om lokaloppgjørene mellom Sunderland og Newcastle … [Les mer...] omLOKALOPPGJØRET I HISTORISK PERSPEKTIV

mot horsepunshers med et selvbilde høyere enn en skyskraper

En stor uke for Newcastle med to kamper mot Barcelona og mot oss. Det begynte med uavgjort hjemme mot spanjolene før … [Les mer...] ommot horsepunshers med et selvbilde høyere enn en skyskraper

TAP PÅ KEEPERTABBE

Sunderland 0 Brighton 1 (0-0)Premier LeagueSunderland Stadium of LightTilskuere: 45,497 Sunderland:EllborgGeertruida, … [Les mer...] omTAP PÅ KEEPERTABBE

LAGET I MORGEN

Allerede 50 kamper for Sunderland for den lille magikeren Le Fee. Sørger han for flere poeng i morgen? Régis Le Bris … [Les mer...] omLAGET I MORGEN

Nye A-lags stjerner?

Bob Murray kan kjøkken og banebygging og er årsaken til at Stadium of Light ble bygget. Han gleder seg nok for klubbens … [Les mer...] omNye A-lags stjerner?

UTE AV FA CUPEN

Utenom en håpløs pasning fra O'Nien, forsvarte vi oss godt (og den ble det mål av) Port Vale 1 Sunderland 0 (1 -0 … [Les mer...] omUTE AV FA CUPEN

Arkiv

Siste kommentarer

  • Admiralen til Straffekonkurranse på Hill Dickinson
  • Admiralen til ASTON VILLA KAMPEN I ETTERKANT
  • Max til HAR DU EN MENING OM PREMIER LEAGUE DENNE SESONGEN?
  • Lasse Nilsen til HAR DU EN MENING OM PREMIER LEAGUE DENNE SESONGEN?
  • Henrik Stolt-Nielsen til DET ER LOV Å SNOBBE SEG LITT
  • Knut Jonassen til BALLEN RULLER IGJEN
  • Max til SOM RYKTET HAR SAGT,HER ER NESTE
  • Trond Haavseth til SAMME DRAKTLEVERANDØR,NY HOVEDSPONSOR

Eksterne lenker

  • SAFC Fans
  • SAFC Klubben
  • SAFC Nyheter
  • SAFC Resultater
  • SAFC Spillere og ansatte
  • SAFC Videoer

Copyright © 2026 · Magazine Pro on Genesis Framework · WordPress · Logg inn