• Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Kamper & resultater
    • Serien
    • Treningskamper
    • Cuper
  • Spillere & trenere 2025/2026
  • Billetter til kamper
  • Historie
  • Lidenskapen
  • BLI MEDLEM og SE KAMPER
Sunderland Supporter Club – Scandinavian Branch

Sunderland Supporter Club - Scandinavian Branch

En ny start?

25. april, 2018 by admin 1 kommentar

25. april

Martin Bain har ikke hatt noen lett tid i Sunderland, men har fokus på det som er viktigst og det er å få inn nye eiere med en plan for klubben.
Han opplyser at det koster å ha flere spillere gående på gress uten at de bidrar noe. Hintet mot Jack Rodwell er klart, men også overgangen til Ricky Alvarez er kommentert for første gang. £ 9 millioner måtte våre ut med for spilleren som kom på lån og fikk begrenset opphold.
Fyllekjøreren fra Irland antydet at flere spillere ikke brydde seg om klubben, men det har likevel vist seg vanskelig å bli kvitt disse underyterne.
Chris Coleman ser ut til å ha begynt rekrutteringen av nye spillere og samtidig har Bain innrømmet at uten salget av Mannone ville det vært umulig å rekruttere de 8-9 spillerne som kom inn. Jordan Pickfords salgssum gikk til betjening av gjeld.Og akkurat keeperplassen har vært klubbens akilleshæl denne sesongen og en medvirkende årsak til nedrykket.
Ingen av de tre benyttete har overbevist.

Sansynlige avganger: Wahbi Khazri, Papy Djilobodji,
Spillere uten kontrakt:Marc Wilson, John O’Shea, Kazenga LuaLua, Billy Jones,
Spillere på lån som forsvinner:Brendan Galloway, Tyias Browning, Ashley Fletcher, Ovie Ejaria, Jonny Williams, Jake Clarke-Salter, Lee Camp

Mer usikre: Lee Cattermole, Jason Steele, Robbin Ruiter, Aiden McGeady, Lamine Kone, Bryan Oviedo, Aiden McGeady, Didier Ndong, Adam Matthews, Jack Rodwell

De klubben kan bygge laget videre rundt: Joel Asoro, Josh Maja, Duncan Watmore, Paddy McNair, George Honeyman, Lynden Gooch, Donald Love, Callum McManaman, Ethan Robson.

Uansett vil det bli store omveltninger.

Filed Under: Nyheter

Reader Interactions

Kommentarer

  1. Pider says

    25. april, 2018 ved 21:35

    Synd at alle de 7-9 spillerne vi fikk inn var ubrukelige, Mannone hadde reddet oss lett ut av nedrykken.
    Men det er selvsagt lett å si dette nå, ingen kunne tydeligvis spå at vi hadde 3 såpestykker av noen keepere.

    Når det gjelder stall statusen så er jeg enig i alt.
    Dem som står på listen -De klubben kan bygge laget videre rundt-
    Så burde vi beholde alle sammen men det tror jeg ikke blir så lett for Coleman, Short vil ha penger nå og han selger dem for loppemarkedspris er jeg redd for.
    Sunderland burde ikke selge enda.??.
    La dem spille seg opp i League One og la eventuelt spillerne øke seg i verdi der.

    Men når det gjelder spillere vi må bygge laget rundt så er det spesielt 4 stykker jeg mener vi MÅ beholde.

    Den første er McNair som har imponert meg de siste kampene, han er bedre en jeg først trodde, for håpe at den tidligere United ikke forsvinner nå. Mulig skader skremmer vekk andre lag fremdeles.

    Den andre er Asoro som jeg tror forsvinner etter ganske bra spill for oss og på Sveriges landslag. Mye potensial.

    Tredje person er Duncan Watmore som er en «MUST» å beholde i laget, hadde ikke han hatt mye skader de 2 siste sesongene så ville han lett spilt for et høyere nivå. Meget viktig å beholde ham..

    Honeyman er etter min mening årets spiller i Sunderland, minner meg litt om Henderson i spillemåten, kanskje en liten ledertype laget trenger fremover.

    Framover på banen er vi brukbare, men keeper og forsvar må vi finne nye ansikt..

    Svar

Legg igjen en kommentar Avbryt svar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Hoved sidebar

Søk

Mer lesestoff

SLITESEIER

Le Fee med utlikningenSunderland 2 Crystal Palace 1 (1-1)Premier LeagueSunderland Stadium of Lightle Fee (33.min.), … [Les mer...] omSLITESEIER

TILBAKE TIL HVERDAGEN

2014 og cupfinale på Wembley med en ung Dan Neil som ivrig tilskuer for sitt elskede lag. Afrikamesterskapet nærmer … [Les mer...] omTILBAKE TIL HVERDAGEN

TREKNINGEN FOR 4. RUNDE KLAR

Imponerende innsats av Luke O'Nien mot Everton og nå blir mulighetene for avansement større med møte i midten av februar … [Les mer...] omTREKNINGEN FOR 4. RUNDE KLAR

Straffekonkurranse på Hill Dickinson

Le Fee fikk score det første FA cup målet på Evertons nye baneEverton 1 Sunderland 1 (0-1) e.e.o. 0-3 etter strafferFA … [Les mer...] omStraffekonkurranse på Hill Dickinson

SESONGVERSTE

Selv ikke Xhaka kunne hjelpe i kveld Brentford 3 Sunderland 0 (1-0)Premier LeagueGTec … [Les mer...] omSESONGVERSTE

POENG REDDET ETTER STERK SLUTTSPURT

Tottenham 1 Sunderland 1 (1-0)Premier LeagueTottenham Hotspur Stadium mål: Brobbey … [Les mer...] omPOENG REDDET ETTER STERK SLUTTSPURT

LYDHØR STØTTE

Sunderland 0 Manchester City 0Premier LeagueSunderland Stadium of … [Les mer...] omLYDHØR STØTTE

NYTT ÅR,BLIR DET BEDRE?

Motivet på bildet fikk jeg laget en t-skjorte med og benyttet den for 3 år og 10 kilo siden i sluttspillkampen på … [Les mer...] omNYTT ÅR,BLIR DET BEDRE?

Arkiv

Siste kommentarer

  • Admiralen til Straffekonkurranse på Hill Dickinson
  • Admiralen til ASTON VILLA KAMPEN I ETTERKANT
  • Max til HAR DU EN MENING OM PREMIER LEAGUE DENNE SESONGEN?
  • Lasse Nilsen til HAR DU EN MENING OM PREMIER LEAGUE DENNE SESONGEN?
  • Henrik Stolt-Nielsen til DET ER LOV Å SNOBBE SEG LITT
  • Knut Jonassen til BALLEN RULLER IGJEN
  • Max til SOM RYKTET HAR SAGT,HER ER NESTE
  • Trond Haavseth til SAMME DRAKTLEVERANDØR,NY HOVEDSPONSOR

Eksterne lenker

  • SAFC Fans
  • SAFC Klubben
  • SAFC Nyheter
  • SAFC Resultater
  • SAFC Spillere og ansatte
  • SAFC Videoer

Copyright © 2026 · Magazine Pro on Genesis Framework · WordPress · Logg inn