• Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Kamper & resultater
    • Serien
    • Treningskamper
    • Cuper
  • Spillere & trenere 2025/2026
  • Billetter til kamper
  • Historie
  • Lidenskapen
  • BLI MEDLEM og SE KAMPER
Sunderland Supporter Club – Scandinavian Branch

Sunderland Supporter Club - Scandinavian Branch

En ny start?

25. april, 2018 by admin 1 kommentar

25. april

Martin Bain har ikke hatt noen lett tid i Sunderland, men har fokus på det som er viktigst og det er å få inn nye eiere med en plan for klubben.
Han opplyser at det koster å ha flere spillere gående på gress uten at de bidrar noe. Hintet mot Jack Rodwell er klart, men også overgangen til Ricky Alvarez er kommentert for første gang. £ 9 millioner måtte våre ut med for spilleren som kom på lån og fikk begrenset opphold.
Fyllekjøreren fra Irland antydet at flere spillere ikke brydde seg om klubben, men det har likevel vist seg vanskelig å bli kvitt disse underyterne.
Chris Coleman ser ut til å ha begynt rekrutteringen av nye spillere og samtidig har Bain innrømmet at uten salget av Mannone ville det vært umulig å rekruttere de 8-9 spillerne som kom inn. Jordan Pickfords salgssum gikk til betjening av gjeld.Og akkurat keeperplassen har vært klubbens akilleshæl denne sesongen og en medvirkende årsak til nedrykket.
Ingen av de tre benyttete har overbevist.

Sansynlige avganger: Wahbi Khazri, Papy Djilobodji,
Spillere uten kontrakt:Marc Wilson, John O’Shea, Kazenga LuaLua, Billy Jones,
Spillere på lån som forsvinner:Brendan Galloway, Tyias Browning, Ashley Fletcher, Ovie Ejaria, Jonny Williams, Jake Clarke-Salter, Lee Camp

Mer usikre: Lee Cattermole, Jason Steele, Robbin Ruiter, Aiden McGeady, Lamine Kone, Bryan Oviedo, Aiden McGeady, Didier Ndong, Adam Matthews, Jack Rodwell

De klubben kan bygge laget videre rundt: Joel Asoro, Josh Maja, Duncan Watmore, Paddy McNair, George Honeyman, Lynden Gooch, Donald Love, Callum McManaman, Ethan Robson.

Uansett vil det bli store omveltninger.

Filed Under: Nyheter

Reader Interactions

Kommentarer

  1. Pider says

    25. april, 2018 ved 21:35

    Synd at alle de 7-9 spillerne vi fikk inn var ubrukelige, Mannone hadde reddet oss lett ut av nedrykken.
    Men det er selvsagt lett å si dette nå, ingen kunne tydeligvis spå at vi hadde 3 såpestykker av noen keepere.

    Når det gjelder stall statusen så er jeg enig i alt.
    Dem som står på listen -De klubben kan bygge laget videre rundt-
    Så burde vi beholde alle sammen men det tror jeg ikke blir så lett for Coleman, Short vil ha penger nå og han selger dem for loppemarkedspris er jeg redd for.
    Sunderland burde ikke selge enda.??.
    La dem spille seg opp i League One og la eventuelt spillerne øke seg i verdi der.

    Men når det gjelder spillere vi må bygge laget rundt så er det spesielt 4 stykker jeg mener vi MÅ beholde.

    Den første er McNair som har imponert meg de siste kampene, han er bedre en jeg først trodde, for håpe at den tidligere United ikke forsvinner nå. Mulig skader skremmer vekk andre lag fremdeles.

    Den andre er Asoro som jeg tror forsvinner etter ganske bra spill for oss og på Sveriges landslag. Mye potensial.

    Tredje person er Duncan Watmore som er en «MUST» å beholde i laget, hadde ikke han hatt mye skader de 2 siste sesongene så ville han lett spilt for et høyere nivå. Meget viktig å beholde ham..

    Honeyman er etter min mening årets spiller i Sunderland, minner meg litt om Henderson i spillemåten, kanskje en liten ledertype laget trenger fremover.

    Framover på banen er vi brukbare, men keeper og forsvar må vi finne nye ansikt..

    Svar

Legg igjen en kommentar Avbryt svar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Hoved sidebar

Søk

Mer lesestoff

MENS VI VENTER PÅ SIGNERINGENE, HVEM BLIR?

En trio som går en usikker framtid i møte hos våre 33 spillere var sist sesong hos våre. 2 solgt og tre lånespillere … [Les mer...] omMENS VI VENTER PÅ SIGNERINGENE, HVEM BLIR?

ENDA EN UT

Pierre Ekwah går til St. Etienne permanent etter at klubben har aktivert klausulen om kjøp selv om den rykket ned. Han … [Les mer...] omENDA EN UT

mer rykter og en kjennsgjerning

MEDLEMSBLADSUTSENDELSE Ikke alle kommer til å få medlemsbladet tilsendt. De som har betalt for sesongen 25/26 mottar … [Les mer...] ommer rykter og en kjennsgjerning

kattens lek med sjoren

Spillerkjøp forsøkes skjult. Salg og lån derimot skjer mer åpent. Pierre Ekwah har i sin låneavtale en opsjon om kjøp … [Les mer...] omkattens lek med sjoren

BLIR NYOPPRYKKETE LAG DISKRIMINERT?

Premier League er en pengemaskin, men ikke like mye for alle. Mens lagene som holder seg fra den ene sesongen til den … [Les mer...] omBLIR NYOPPRYKKETE LAG DISKRIMINERT?

KAMPOPPSETTET ER HER

Ikke bare kampen om nye spillersigneringer er spennende. Også kampoppsettet har nå fått sitt eget navn i engelsk presse. … [Les mer...] omKAMPOPPSETTET ER HER

RYKTER OM SPILLERBEVEGELSER,per 17.6.

Uansett hvor en leser så finnes det rykter om spillertilgang og avgang. The Roker Report har laget en grei oversikt og … [Les mer...] omRYKTER OM SPILLERBEVEGELSER,per 17.6.

NESTEN SOM JULEKVELDSVENT….

I morgen kl.10 offentliggjøres kampoppsettet for Premier League for sesongen 25/26. Når møter vi skammens klubb? Hvem … [Les mer...] omNESTEN SOM JULEKVELDSVENT….

Arkiv

Siste kommentarer

  • Trond Haavseth til SAMME DRAKTLEVERANDØR,NY HOVEDSPONSOR
  • Kjell-Tore Karlsen til MEDLEMSAVGIFT 25/26
  • Admiralen til mer rykter og en kjennsgjerning
  • Sven Granath Holm til mer rykter og en kjennsgjerning
  • Jarle Østerfeldt til MEDLEMSAVGIFT 25/26
  • Signe Sandsmark til LANDMÅLEREN STEMPLER UT
  • Max til JOBE TIL DORTMUND
  • Henrik Stolt-Nielsen til FLERE ENN JOBE BELLINGHAM SOM TAR FARVEL?

Eksterne lenker

  • SAFC Fans
  • SAFC Klubben
  • SAFC Nyheter
  • SAFC Resultater
  • SAFC Spillere og ansatte
  • SAFC Videoer

Copyright © 2025 · Magazine Pro on Genesis Framework · WordPress · Logg inn