• Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Kamper & resultater
    • Serien
    • Treningskamper
    • Cuper
  • Spillere & Støtteapparat 2023/2024
  • Billetter og fellesreise
  • Historie
  • Lidenskapen
  • Bli Medlem
Sunderland Supporter Club – Scandinavian Branch

Sunderland Supporter Club - Scandinavian Branch

Første spiller signert

28. mai, 2014 by admin 1 kommentar

28. mai

Men før vi presenterer Billy Jones er all tvil ryddet av veien med hensyn til Gustavo Poyets rolle i klubben da han har signert en toårsavtale, altså en forlengelse på et år i forhold til dagens.
Men før det ble det klart at den første signeringen er innenfor det området spillere skulle være- med Premier League erfaring. For med forrige sesong friskt i minne med hensyn til spillerrekruttering så var de nesten utelukkende uten erfaring fra engelsk fotball. Det gikk ikke så bra og Billy Jones har flere års erfaring fra Premier League og ellers bare fra engelsk liga. Han kommer til oss etter 3 sesonger med WBA der han spilte totalt 74 seriekamper og scoret et mål. WBA var interessert i å signere ham på nytt, men han fikk en bedre avtale med våre og hadde ingen problemer med å skrive under.
27 åringen fra Shrewsbury startet som 16 åring i 2003 hos Crewe Alexandra og debuterte for seniorlaget allerede da. Hele 400 seniorkamper har han fått på veien til oss der han kommer som en erstatter for Bardsley.
Litt heder hos the Railwaymen ble det både med årets mål og årets spiller samt flere representasjonsoppdrag på engelske aldersbestemte landslag før han som 20 åring tok steget videre til Preston etter 143 kamper for Crewe.
På Deepdale ble det 174 kamper samt at han i sesongen 10/11 ble kåret til årets spiller. Samme år gikk så turen videre til WBA der han etter hvert overtok høyrebackplassen etter at han debuterte i oktober 2011 mot Wolverhampton.
I intervjuet i forbindelse med presentasjonen forteller han at han har spilt flere ganger på Stadium of Light og har vært imponert hver gang over stemningen og engasjementet fra publikum. Han uttaler at han har tatt et skritt videre og kommet til en kjempestor klubb.
Jones beskrives som best offensivt med god driv framover, veldig god fysisk, glimrende innlegg samt sterk en mot en. Men også defensivt har han greidd seg meget godt denne sesongen der han definitivt har vært en av klubbens beste spillere i en skuffende sesong. Han har signert en fireårsavtale.

 

 

 

 

Filed Under: Nyheter

Reader Interactions

Kommentarer

  1. Pider83 says

    28. mai, 2014 ved 21:39

    Var litt skeptisk til denne overgangen med en gang, men Billy Jones er faktisk et ganske brukbar spiller han.
    Han kommer tross alt gratis, og han har bra med premier league erfaring.
    Vil nok si Billy Jones er bedre en Celustka og Vergini men han er nok på likt nivå med Bardsley og Gardner, så Billy Jones er ikke akkurat en forbedring men han er en grei erstatter.
    Vi trenger en god del forsvarspillere inn og jeg håper Poyet sikter litt høyere en akkurat Billy Jones, så et greit kjøp men stallfyll i mine øyne.

    Svar

Legg igjen en kommentar Avbryt svar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Hoved sidebar

Søk

Mer lesestoff

PLAY-OFF NESTE

Preston 0 Sunderland 3(0-0)SeriekampDeepdaleTilskuere:21,177Mål:Amad(54.min.),Pritchard (61.min.), Clarke ( … [Les mer...] omPLAY-OFF NESTE

50 ÅR SIDEN SEIER I FA CUP FINALEN

For de uinnvidde var våre på nivå 2 mens Leeds kjempet om alt nasjonalt og i Europa.Vi vant fortjent 1-0.Under film som … [Les mer...] om50 ÅR SIDEN SEIER I FA CUP FINALEN

KAMP OG KJEMPING TIL SISTE SLUTT

Kampen om de to siste ledige plassene i play-off for en plass i Premier League står mellom fem lag, Coventry, Millwall, … [Les mer...] omKAMP OG KJEMPING TIL SISTE SLUTT

WATFORD GJORDE DET VANSKELIG

Sunderland 2 Watford 2(0-1)SeriekampSunderland Stadium of LightTilskuere:44,944Mål:O'Nien(70.min.),Roberts … [Les mer...] omWATFORD GJORDE DET VANSKELIG

TO FINALER IGJEN

Nå kan vi glemme alt og alle og kun konsentrere oss om egne resultater. For etter at hengekampene i divisjonen er spilt … [Les mer...] omTO FINALER IGJEN

HVIS SÅFREMT I FALL……for Brazil he should play

THE BOYS FROM BRAZIL FOR BRAZIL HE SHOULD PLAY DANNY COLLINS Overskriften er hentet fra en supportersang av det … [Les mer...] omHVIS SÅFREMT I FALL……for Brazil he should play

TO RUNDER OG TO HENGEKAMPER IGJEN

No strikers? No centre backs? No captain? No problem De to hengekampene er denne uken og når de er spilt vet vi … [Les mer...] omTO RUNDER OG TO HENGEKAMPER IGJEN

WBA HANG IKKE MED

WBA 1 Sunderland 2 (1-0)SeriekampThe HawthornesTilskuere:24,764Mål: Cirkin (51.min. og 84.min.)SunderlandPatterson;Hume, … [Les mer...] omWBA HANG IKKE MED

Arkiv

Siste kommentarer

  • Gregers Barfod til PLAY-OFF NESTE
  • Eivind til PLAY-OFF NESTE
  • Hans til PLAY-OFF NESTE
  • Hans til KAMP OG KJEMPING TIL SISTE SLUTT
  • Hans til TO FINALER IGJEN
  • Hans til HVIS SÅFREMT I FALL……for Brazil he should play
  • Admiralen til HVIS SÅFREMT I FALL……for Brazil he should play
  • Eivind til GNI DET INN

Eksterne lenker

  • SAFC Fans
  • SAFC Klubben
  • SAFC Nyheter
  • SAFC Resultater
  • SAFC Spillere og ansatte
  • SAFC Videoer

Copyright © 2023 · Magazine Pro on Genesis Framework · WordPress · Logg inn