• Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Kamper & resultater
    • Serien
    • Treningskamper
    • Cuper
  • Spillere & Støtteapparat 2022/2023
  • Billetter og fellesreise
  • Historie
  • Lidenskapen
  • Bli Medlem
Sunderland Supporter Club – Scandinavian Branch

Sunderland Supporter Club - Scandinavian Branch

Donald på nye eventyr

25. mai, 2018 by admin Skriv en kommentar

25.mai

Tidligere har cupfinalen i mai 1973 vært den store dagen å se tilbake på for våre supportere. Kanskje dagen i dag også blir en merkedag?
de lokale journalistene har merket og kommentert forskjellen på det gamle og nye regimet. Mens Short ikke holdt pressekonferanser var dette noe det første de nye eierne gjorde.
Og de har vært flinke til å følge opp med merkesteiner som kontakt med betydelige investorer denne helgen.
Men først er ny manager på plass. Det ble Jack Ross. 41 åringen kommer fra St. Mirren på skotsk nivå 2, en klubb han løftet til toppserien i sin første hele sesong. I prosessen ble han kåret til det han kunne av titler i skotsk fotball bereknet på managere.James Fowler blir med ham som assistent i de to årene kontrakten gjelder.
Donald trekker fram at Ross valgte våre selv om han hadde bedre tilbud fra klubber høyere oppe i ligasystemet.
For uten å vinne ligaen på nivå to denne sesongen reddet han klubben fra nedrykk i sesongen før. St. Mirren eller også kalt The Buddies vant skotsk League One med 12 poeng og i den prossessen vant laget flere kamper enn noe annet (23), tapte færrest (8) og scoret flest mål (63) med den beste målforskjellen (+27).
Før St. Mirren hadde han en spillerkarriere i Clyde, Hartlepool, Falkirk og St Mirren før han ble assisterende  manager i Dumbarton og så Hearts.Som manager fikk han først prøvd seg i Alloa Athletic fra desember 2015 før han tok over St. Mirren et år etterpå håpløst fortapt i bunnen av nivå to.
Nå ser han fram til å sette i sammen spillergruppen som i første omgang skal ta Sunderland opp et nivå., en oppgave han ser fram til med stor entusiasme.

Endringene står ellers i kø i Sunderland.
Martin Bain ble sagt opp og hans stilling som leder er tatt over av Charlie Methven og Stewart Donald.Akademimanager Jim Sinclair har pensjonert seg mens ansvarlig for spillerrekruttering har fått sparken.
Klubben vil bli ledet av en liten gruppe som har gått ned i lønn for å vise sin dedikasjon til jobben og klubben.
Lederen for gruppen blir Tony Davison som kommer fra Tottenham og hans tittel blir Managing Director. Tony er Sunderlandsupporter og har vært det hele sitt liv.Med seg tar han førstehands kunnskap om drift av kommersiell virksomhet og markedsføringsideer etter over 20 års arbeid med fotball.
Executive director Charlie Methven har arbeidet med Tony i flere settinger og er trygg på at han er rett mann på rett plass . bare det at han forlater en toppstilling i en topp fire klubb i Premier League sier litt om hvor brennende entusiastisk han er for arbeidet som står foran ham.

Enda mer spennende synes nok mange nyhetene om styrking av finansene. Oppdatering her kommer nok over helgen.

 

Filed Under: Nyheter

Reader Interactions

Legg igjen en kommentar Avbryt svar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Hoved sidebar

Søk

Mer lesestoff

INTERESSANT UTVIKLING PÅ SPISS-PLASS

Sam Surridge, Nottingham Forest kommer nok ikke. Sist helg kom han innpå og scoret i 1-1 oppgjøret mot Bournemouth. Med … [Les mer...] omINTERESSANT UTVIKLING PÅ SPISS-PLASS

KVA E DA MED Pierre Ekwah

Ny spiller inn og han har det samme med seg som mange av de andre- ung og lovende eller young and loving som det heter … [Les mer...] omKVA E DA MED Pierre Ekwah

BORO ET NUMMER FOR SMÅ

Sunderland 2 Middlesborough 0 (0-0)SeriekampSunderland Stadium of LightTilskuere:42584Mål: Stewart(51.min.),Amad … [Les mer...] omBORO ET NUMMER FOR SMÅ

DAGEN FØR SMOGGIES

Med 10 dager igjen av overgangsvinduet er det enda ikke skjedd noe annet enn rykter om spillere inn.Fra Brighton nevnes … [Les mer...] omDAGEN FØR SMOGGIES

THE BEST THE WORLD HAS EVER SEEN

Om du lurte på det så er det ikke tvil: Vi er den største klubben på nivå to. Størst stadion, størst fanbase, størst … [Les mer...] omTHE BEST THE WORLD HAS EVER SEEN

FØRST MIDDLESBORO SÅ FULHAM OG SPILLERE INN

Søndag er det lokalderby mot Boro. I det første oppgjøret kom ikke Ross Stewart lengre enn til oppvarming før han ble … [Les mer...] omFØRST MIDDLESBORO SÅ FULHAM OG SPILLERE INN

RØDT KORT ENDRET ALT

Sunderland 1 Swansea 3(0-0)SeriekampSunderland Stadium of LightTilskuere:40001Mål: Neil … [Les mer...] omRØDT KORT ENDRET ALT

BYER MED SKANDINAVISKE NAVN I KAMP

Ikke alle vet at det poetiske navnet Swansea hadde sin opprinnelse som Sveins øy. Våre forfedre grunnla altså byen helt … [Les mer...] omBYER MED SKANDINAVISKE NAVN I KAMP

Arkiv

Siste kommentarer

  • Admiralen til DET MENNESKELIGE ASPEKT
  • Swen til THE BEST THE WORLD HAS EVER SEEN
  • John til THE BEST THE WORLD HAS EVER SEEN
  • Gunnar Listerud til SO FAR SO GOOD?
  • Admiralen til SO FAR SO GOOD?
  • Admiralen til SEIER ER SEIER MOT ET GODT GRISELAG
  • Thor H. Malvåg til Reading ikke klar
  • Christer Sandmark. til NEIL SØRGET FOR TAP FOR NEIL

Eksterne lenker

  • SAFC Fans
  • SAFC Klubben
  • SAFC Nyheter
  • SAFC Resultater
  • SAFC Spillere og ansatte
  • SAFC Videoer

Copyright © 2023 · Magazine Pro on Genesis Framework · WordPress · Logg inn