• Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Kamper & resultater
    • Serien
    • Treningskamper
    • Cuper
  • Spillere & trenere 2024/2025
  • Billetter og reise
  • Historie
  • Lidenskapen
  • BLI MEDLEM og SE KAMPER
Sunderland Supporter Club – Scandinavian Branch

Sunderland Supporter Club - Scandinavian Branch

Neste motstander Tottenham

6. september, 2014 by admin 1 kommentar

6.september
OUT OF CONTRACT ... Jonas.
Før neste kamp kan vi fort få stifte bekjentskap med denne herren. I kortversjon Jonas, men som 30 åring skylder vi å oppgi hele navnet til den frigitte Valenciaspissen. Jonas Goncalves Oliveira har spilt 3 sesonger i Valencia og før det i hjemlandet Brasil og da i Gremio som han også er linket til. Neste motstander og Sunderland kan også bli neste destinasjon for en spiss som har bøttet inn mål i La Liga med 19 i hver av de første to sesongene og 10 i forrige sesongs 19 kamper som han var med i. Målsnittet er et mål per andre kamp og det gjør ham så absolutt interessant, like interessant som han selv er i å få spille i Premier League. Om det blir som motstander eller i Sunderlanddrakt om en uke gjenstår å se.
Mens vi kan få en fra det spanske har Mobido Diakite funnet seg ny arbeidsgiver i nettopp iberiske Desportivo Coruna og Danny Graham kan fort ta turen til Wolverhampton eller Leeds som virker som de mest sannsynlige destinasjonene. Og da gjenstår det bare for våre å finne en ny arbeidsgiver for Cabral.

Med overgangsvinduet lukket har det vært mange meninger om spillergruppen til Sunderland er sterk nok.
Skuffelsen med manglende gjensyn med Fabio Borini kompenseres med at vi har to sterke kort på kanten i Buckley og Alvarez samt en motivert om enn hjemmelengtende Giaccherini og selvfølgelig Adam Johnson.
I forsvar kan vi virke noe sårbare for skader, men Brown og O’Shea greier nok 120 dager før overgangsvinduet igjen åpner. Oppsiden er all den positive omtalen Sebastian Coates får av Liverpoolkjennere og det positive inntrykket van Aanholt har gitt til nå. Nederlenderen var ikke førstevalg, men Poyet uttaler at Patrick van Aanholt har gjort et så godt inntrykk på trening og i kamp at savnet etter Marcos Alonso ikke har vært merkbart.
Det er også beroligende å høre at fotballdirektør Lee Congertons arbeid nå blir å få forlenget avtalen med Connor Wickham.
Midtbanen er sterk og bør inneholde Gomez og Lee Cattermole som mange har etterlyst på det engelske landslaget. Å høre panelet i det norske Premier League studioet latterliggjøre vår tidligere spiller Colback som engelsk landslagsspiller var lite hyggelig, enda mindre oppsummeringen av at uansett hvor godt man spiller hos oss så må man bort for å kunne komme i landslagsvarmen.
Derfor var det ekstra hyggelig at den italienske landslagssjefen ga Giaccherini 90 minutter i forrige ukes treningskamp før oppgjøret tirsdag i Oslo som virkelig gjelder både for Azzuri og uttalemisfosteret Høgmos norske krigere.

Filed Under: Nyheter

Reader Interactions

Kommentarer

  1. Jan B Helland says

    9. september, 2014 ved 21:45

    Giaccherini spiller hele kampen mot Norge også. Han spiller bra og bør absolutt være på første ellveren til Sunderland.

    Svar

Legg igjen en kommentar Avbryt svar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Hoved sidebar

Søk

Mer lesestoff

SPILLERLOGISTIKK OG FORVENTNINGER

Trollmann?Ingen bettingselskap hadde troen på le Bris og Sunderland før sesongen. Vi ble faktisk spådd i bunnstriden med … [Les mer...] omSPILLERLOGISTIKK OG FORVENTNINGER

SISTE SERIERUNDE MED FOKUS PÅ NEDRYKK

Ikke bare det yngste laget, men de beste unge spillerne også. Her med to som stakk av med EFL heder Plymouth og … [Les mer...] omSISTE SERIERUNDE MED FOKUS PÅ NEDRYKK

SPILLET PREGET AV KAMPENS UBETYDELIGHET

Oxford 2 Sunderland 0 ( 1-0 )ChampionshipKassam Stadiontilskuere  11,431.SunderlandPattersonHume,O’Nien, … [Les mer...] omSPILLET PREGET AV KAMPENS UBETYDELIGHET

EN BRA MEDSPILLER HAR GÅTT BORT

Pave Francis var fotballgal og i sin utøvelse av rollen som den øverste leder i den katolske kirken får han også mye … [Les mer...] omEN BRA MEDSPILLER HAR GÅTT BORT

GREI GJENNOMKJØRING OG TAP

Sunderland 0 Blackburn 1 ( 0-1 )ChampionshipSunderland Stadium of Lighttilskuere … [Les mer...] omGREI GJENNOMKJØRING OG TAP

EN UTVIST ETTER 5. MINUTTER OG EN ALLEREDE I BRIGHTON

Bristol City 2 Sunderland 1 ( 0-1 )ChampionshipAshton Gatetilskuere  25,915.mål: Mayenda … [Les mer...] omEN UTVIST ETTER 5. MINUTTER OG EN ALLEREDE I BRIGHTON

ALLE KLAR?

Ny kamp om to dager i det som blir en grei oppkjøring mot play-off semifinalene uten stress av noe slag.Burnley og Leeds … [Les mer...] omALLE KLAR?

HVEM VENTER I PLAY OFF

De siste to kampene har vist at det som gjelder er å ha alle klare til play off om opprykk til Premier League.Spillere … [Les mer...] omHVEM VENTER I PLAY OFF

Arkiv

Siste kommentarer

  • Hans Geir Skar til NOE SPESIELT Å VÆRE REDD FOR?
  • Linn til COVENTRY I PLAY-OFF
  • Hans Geir Skar til COVENTRY I PLAY-OFF
  • Ivar Hjellestad til EN UTVIST ETTER 5. MINUTTER OG EN ALLEREDE I BRIGHTON
  • Steinar R. Berge til EN UTVIST ETTER 5. MINUTTER OG EN ALLEREDE I BRIGHTON
  • admin til WEDNESDAY PÅ PUB FREDAG?
  • Thomas til WEDNESDAY PÅ PUB FREDAG?
  • Hans Skar til INGENTING GRATIS MOT BUNNLAGET

Eksterne lenker

  • SAFC Fans
  • SAFC Klubben
  • SAFC Nyheter
  • SAFC Resultater
  • SAFC Spillere og ansatte
  • SAFC Videoer

Copyright © 2025 · Magazine Pro on Genesis Framework · WordPress · Logg inn